וים הוף – נשימות, חשיפה לקור ופוקוס

מאת אופיר סרוסי

מומחה נשימות ואמבטיות קרח
שינה את החיים לאלפי ישראלים.

וים-הוף

שיטת וים הוף (WHM – Wim Hof Method) היא אחת השיטות החזקות ביותר שנתקלתי בהן, ובעקבות כך החלטתי לנסות ללמד גם אחרים את השיטה.

שיטת וים הוף כוללת שלושה אלמנטים חשובים:

 1. פוקוס – החלטתיות!
 2. תרגולי נשימות – חיזוק ושיפור של כלל המערכות בגוף
 3. חשיפה לקור וקרח

השיטה היא חינמית! כלומר- אין צורך ללכת לרופאים, לשלם על תרופות, להתייעץ עם מומחים, לקנות מכשירים או כל מני עזרים- פשוט לנשום! פשוט לעשות מקלחת קרה, פשוט לשבת כמה דקות ביום ולהתפקס. מאוד קל, מאוד פשוט, עם זאת- באמת שמאוד עוצמתי ועמוק.

אתם מוזמנים לגלוש באתר, אם אם רוצים לחוות רובד עמוק יותר של עצמכם- אתם מוזמנים ליצור איתי קשר ולהצטרף לסדנת וים הוף בישראל, קבוצתית או פרטית.

מי זה וים הוף, ומהי השיטה שלו?

וים הוף הוא הולנדי, ששבר כ 20 שיאי גינס, שיאים המדגימים את כוח המחשבה מול היכולות של הגוף. שיאי גינס כמו ריצה בחוג הארקטי (כ מינוס 20 מעלות), יחף ועם מכנסיים קצרים ובלי חולצה (!), הרמה של הגוף הכי הרבה זמן על מנוף, בשימוש עם אצבע אחת בלבד, ועוד.

וים הוף ייחס את ההצלחות שלו לשיטה שלו – WHM – שיטת וים הוף. השיטה כוללת תרגולי נשימות, אימוני חשיפה לקור באמבטיית קרח, וכמובן – מדיטציה – ופוקוס.

שיטת וים הוף – יתרונות

 • השפעה ישירה על המערכת האוטואימונית
 • אנרגטיות גבוהה לאורך כל היום
 • חדות ומיקוד לביצועים טובים יותר
 • התמודדות טובה יותר עם לחץ
 • קלות בניהול אתגרים ופחדים
 • שיפור הבריאות וחיזוק החוסן
 • שיפור ביצועים בספורט
 • התאוששות טובה יותר לאחר ספורט

סדנת וים הוף בישראל המועברת על ידי אופיר סרוסי – מדריך WHM מוסמך

במהלך סדנת אימון וים הוף אני אקח אותך עמוק לתוך עצמך על ידי שימוש בשיטת Wim Hof. תתנסו בתרגילי הנשימה, אימוני חשיבה/מיקוד וחשיפה לקור (אופציונלית אבל מאוד מאוד מומלצת!). השיטה הזאת והחוויה שתחוו בסדנה היא טרנספורמטיבית.

אני אנסה לתת לך כלים להשפיע בצורה חיובית על המערכת האוטואימונית שלך, לשפר את רמת האנרגיה שלך, לחזק את הגוף שלך, להגמיש ולהשיג יותר מיקוד. מודעות זו משפרת את האיזון בין הגוף והנפש. כל משתתף יקבל גם כלים שונים שיעזרו לו במסע לאחר מכן.

לאחר אימון זה תוכלו לתרגל את השיטה בעצמכם!

תוכנית סדנת וים הוף – למה לצפות?

 • נתחיל עם 3 עמודי התווך של השיטה.  מיהו וים ומהי שיטת וים הוף והגדרת אמות מידה
 • סבבי נשימות מתקדמים – נכנסים לתת מודע ומתפעלים מערכות אוטונומיות באופן אקטיבי!
 • בדיקות בנצ'מרקים
 • הרפיה, כניסה לתוך עצמנו הכרות מחודשת עם העולם הפנימי שלנו
 • מדע ופיזיולוגיה WHM ו-Q/A
 • סיבוב נשימה קצר ואימוני חימום מכאני לפני החשיפה לקור
 • אמבט קרח אופציונלי
 • שיטה ייחודית לשריפת שומן חום ויצירת אנרגיה מהירה
 • שאלות ותשובות וסגירה יום

קצת על האתגרים בחיים, ולמה כל כך התחברתי (באופן אישי) לשיטה הזו

החיים מלאים באתגרים, ואני מאמין שהכלים שמעניקים לנו בבית הספר הם כלים טובים לפרנסה, לדעת איך להתנהל בחברת בני אדם לידיעת הארץ, ההיסטוריה, מתמטיקה וכדומה. אבל, בבתי הספר (לפחות אלו שאני למדתי בהם), לא מלמדים את הבנאדם להכנס לתוך עצמו, לעשות אינטרוספקציה אמיתית (אינטרוספקציה=להסתכל פנימה). בתי הספר מלמדים אותנו להפנות את החושים שלנו החוצה, אל העולם החיצוני. השיטות היוגיות השונות מנסות ללמד את הבנאדם להפנות את החושים שלו דווקא פנימה, לשמוע, לראות ולהרגיש את העולם הפנימי שלנו.

מצד שני…מעולם לא אהבתי את כל השיטות ה"רוחניות" הללו, לא התחברתי לדברים האלה.

הדבר המייחד את שיטת וים הוף הוא הביסוס המחקרי – השיטה מאוד מבוססת מחקרית, וכאן תוכלו למצוא רשימת מחקרים מעודכנת על שיטת וים הוף – אבל בין המחקרים המוכרים ביותר:

 • בדיקות דם במהלך מדיטציה ותרגילי נשימה במכון פיינשטיין (2007 Dr. K. Tracey)
 • בדיקות דם במהלך מדיטציה ותרגילי נשימה בניו יורק בראשות ד"ר ק. קמלר וג'י סטיוארט (תקציר: במהלך ניסיון השיא העולמי של וים הוף – טבילה מלאה בקרח לבוש במכנסיים קצרים בלבד, הוא בלע קפסולה המנטרת מדדים שונים של הגוף הכוללים גם את טמפרטורת הליבה שלו. טמפרטורת הליבה שלו התחילה ב-98.6 מעלות פרנהייט וירדה ל-88 מעלות פרנהייט לאחר 75 דקות של שהייה בקרח. למרבה הפלא, הטמפרטורה שלו עלתה שוב ל-94 מעלות פרהייט תוך 20 הדקות הבאות. תפיסת העולם הרפואית הסטנדרטית עד לאותו המחקר קובעת שברגע שטמפרטורת הליבה שלך יורדת מתחת ל-90 מעלות צלזיוס, הגוף שלך לא מסוגל להתחמם שוב, אם לא מסופק מקור חום חיצוני, הטמפרטורה שלך תמשיך לרדת מטה ובסופו של דבר תמות מהיפותרמיה. עם זאת, וים הוף הוכיח שהוא מסוגל להעלות את טמפרטורת הליבה שלו מ-88 מעלות פרנהייט ל-94 מעלות פרנהייט באמצעות טכניקות שיטת וים הוף
 • הפעלה מרצון של מערכת העצבים הסימפתטית והפחתת התגובה החיסונית המולדת בבני אדם (2014, M. Kox, P. Pickkers et al. – המרכז הרפואי האוניברסיטאי Radboud (פורסם ב-PNAS) סיכום קצר: במחקר זה מוערכות ההשפעות של שיטת Wim Hof ​​על מערכת העצבים האוטונומית והתגובה החיסונית המולדת. קבוצה של 12 אנשים הוכשרה בשיטת Wim Hof ​​לפני שהוזרק להם נגיף מוחלש הגורם לתגובה דלקתית של הגוף: תסמינים דמויי שפעת. בהשוואה לקבוצת ביקורת שלא הוכשרה בשיטת Wim Hof, המשתתפים המאומנים הראו פחות תסמינים דמויי שפעת, רמות נמוכות יותר של מתווכים מעוררי דלקת ורמות אפינפרין בפלזמה מוגברות. לסיכום, הקבוצה המאומנת הצליחה להפעיל מרצון את מערכת העצבים הסימפתטית שלה!
 • היפרונטילציה מבוקרת לאחר אימון עשויה להאיץ את התאקלמות הגובה (מחברים: G. Buijze, M.T. הופמן) סיכום קצר: מחקר זה עוסק בהשפעות שיטת וים הוף על מחלת הרים חריפה (AMS). במהלך משלחת להר קילימנג'רו, קבוצה של 26 מטיילים שהוכשרו בשיטת וים הוף השתמשו בטכניקות הנשימה כדי למנוע במידה רבה ובמידת הצורך להפוך תסמינים של AMS.
 • מאמר: התפקיד של ציפיות התוצאה עבור תוכנית הכשרה המורכבת מדיטציה, תרגילי נשימה וחשיפה לקור על התגובה למתן אנדוטוקסין (נגיף מוחלש) – מחברים: H. van Middendorp, M. Kox, P. Pickkers, A.W.M. אוורס – המרכז הרפואי האוניברסיטאי רדבוד. סיכום קצר: מאמר זה מוסיף למחקר קודם, שפורסם ב-2014, על היכולת להשפיע מרצון על תגובת הלחץ הפיזיולוגי בגברים בריאים לדלקת שנגרמה בניסוי, לאחר אימון שיטת וים הוף. זהו מחקר הוכחת היתכנות שחקר כיצד הציפיות של האדם עשויות למלא תפקיד בתוצאת הטיפול. נמצאו אינדיקציות שאופטימיות תוצאה כללית היא גורם מכריע פוטנציאלי של התגובה האוטונומית והחיסונית לדלקת שנגרמה לאחר אימון שיטת וים הוף.
 • מחקרים נוספים הראו כי גם למצבים בהם מערכת החיסון תוקפת את עצמה (מחלות אוטו-אימיוניות) שיטת וים הוף הצליחה להוריד את התגובות של מערכת החיסון, ובאופן כללי – שיפור איכות החיים של המתאמנים.
 • מחקר מ 2019 – "המלחמה בדלקת מפרקים" – תוכנית אימון נוספת הכוללת תרגילי נשימה, חשיפה לקור ומדיטציה מחלישה דלקת ופעילות מחלות בדלקת מפרקים צירית. סיכום קצר: מחברים: G. Buijze, M. de Jong, M. Kox, M. van de Sande, D. van Schaardenburg, R. van Vugt, C. Popa, P. Pickkers, D. Baeten – המרכז הרפואי של אמסטרדם: המטרה של מאמר זה היא להעריך האם שיטת נשימות וים הוף יכולה לווסת תגובות חיסוניות מולדות בחולים עם דלקת מפרקים ניוונית צירית, שהיא דלקת ראומטית כרונית של עמוד השדרה. מחקר זה התבסס על מחקר קודם, aהראה כיצד אנשים בריאים הצליחו להשפיע באופן רצוני על תגובת הלחץ הפיזיולוגי לגרימת דלקת, לאחר אימון וים הוף המחקר חוקר בעיקר את הבטיחות של תרגול השיטה עבור קבוצת חולים זו, אך גם בחן את השינויים בסמנים דלקתיים ופעילות המחלה ואיכות החיים המדווחים על ידי חולים. התוצאות הראו שניתן ליישם את שיטת וים הוף בבטחה בחולים עם דלקת מפרקים ניוונית צירית, שהיא מצב דלקתי כרוני. יתר על כן, נמצאה ירידה משמעותית בסמנים הדלקתיים של רמות ESR ו-CRP, שהם סמנים ביולוגיים של פעילות מחלה מאומתים. לבסוף, מדדים שונים של פעילות המחלה ואיכות החיים נמצאו משתפרים בעקבות ההתערבות. לפיכך, התוצאות מצביעות על כך ששיטת הנשימות של וים הוף לא רק מאפשר לאנשים בריאים ליזום מרצון את התגובה החיסונית בדלקת חריפה, אלא גם בדלקת כרונית הקשורה למצבים דלקתיים בתיווך חיסוני.

קורס נשימות

הקורס היחידי בארץ בעברית מלאה
ששינה את החיים לאלפי אנשים
שיעור חינם

סדנאות אמבטיות קרח

סדנה לחברות וארגונים

סדנה קבוצתית

סדנה זוגית

סדנת נשימות ואמבטיית קרח

/ באיזור המרכז /
/ מספר המקומות מוגבל /

שריינו מקום עכשיו !