גמילה מעישון קנאביס לבד – תסמינים, תופעות לוואי, שלבים שתעברו, והאם אפשר להתנקות מהר?!

מאת אופיר סרוסי

מומחה נשימות ואמבטיות קרח
שינה את החיים לאלפי ישראלים.

בנאדם לוקח שאכטה, מעשן עוד שאכטה, יודע שעושה לעצמו נזק, יודע שפוגע בקוגניציה שלו, בגוף ובריאות שלו. ועושה זאת שוב!

בנאדם כזה יוצר לעצמו קונפליקט גדול.

קונפליקט זה בעצם מתח, מתח פנימי.

מתח בין מה שאתה רוצה לעשות, לבין מה שאתה בפועל עושה. 

המתח הזה גורם למחלות רבות, גורם ללחץ פנימי ודאגה. 

אם הגעת לעמוד הזה, כנראה שיש לך רצון אדיר להפסיק לעשן קנאביס / מריחואנה, או חשיש.

חיפשת בגוגל, בדקת וקראת את המאמר הזה ספציפית באתר, ופשוט מעניין אותך להפסיק לעשן קנאביס לבד.

אז הגעת למקום הנכון!

אני מאמין בכוח של הבנאדם לשפר את עצמו, וכל רגע הוא יכול להפעיל את הכוח הזה.

הכוח הזה נקרא כוח רצון.

אני גם מאמין ואוהב מדע, ולכן המידע שיהיה כתוב בעמוד הזה יהיה מבוסס מחקרית, ואוסיף גם את שמות המחקרים ואת הממצאים שלכם.

אני אתאר פה בכמה מילים, מה התסמינים של גמילה מעישון קנאביס, מה תופעות הלוואי, האם יש בכלל דבר כזה תופעות לוואי בעישון קנאביס? (כן! יש תסמיני גמילה ברורים וידועים, וזה דווקא יכול לעזור לנו בגמילה לבד מקנאביס).

איזה שלבים צפוי שתעברו והאם אפשר לזרז את ההתנקות – האם אפשר להתנקות מקנאביס מהר?

גמילה מהירה מגראס – איך עושים את זה?

השיטה הטובה ביותר לטווח ארוך, לגמילה מקנאביס או מכל התמכרות אחרת:
היא ההחלפה של התמכרות פוגעת בהתמכרות בריאה.

איך עושים את זה ומהי ההתמכרות הבריאה?

קודם כל – חשוב לדעת. חשוב לדעת בדיוק למה דברים קורים לכם בזמן הנסיונות גמילה. מה התהליכים הפיזיים שקורים לכם בגוף. אתם צריכים להבין – שאותם תהליכים קורים לעשרות אלפי אנשים בעולם – בכל זמן נתון.

אני גם מציע פה תרגולי נשימות בבוקר ובערב (אפשר ומומלץ גם בצהריים), אני מציע פה ידע!

כאשר אתם יודעים את הדברים הללו, ואתם מחליפים את ההתמכרות לגראס בהתמכרות אחרת בריאה יותר – אתם תשרדו את 4 השבועות הקשים הראשונים, ומשם כבר הכל הופך להיות קל.

ואתם פתאום לא תבינו, למה בכלל התעקשתם לעשן גראס כל השנים הללו.

הנה קורס נשימה מעגלית, תרגולי נשימה שיתנו לכם התמכרות בריאה חדשה, וכתוצר לוואי- גם מאוד תקל על תסמיני הגמילה.

את הקורס הזה יצרתי ועד היום  הקורס מאוד עוזר ועזר לאנשים רבים עם המון סוגי התמכרויות קטנות, שמעכבות אותם בחיים.

תסמינים ותופעות לוואי של גמילה מעישון גראס וקנביס

אני מנסה להפסיק, אבל זה לא קל.

ניתן לחלק את תהליך הפסקת השימוש בקנאביס למספר שלבים, כל אחד עם סט סימפטומים ואתגרים משלו, השלבים הם: תחילת הגמילה, נסיגה חריפה, נסיגה ממושכת, התאוששות והחלמה.

 1. תחילת הגמילה מקנאביס:
  שלב זה מתחיל מיד לאחר הפסקת השימוש בקנאביס. תסמינים ראשוניים יכולים לכלול תשוקה לקנאביסעצבנות, חרדה וחוסר שקט. תסמינים אלו יכולים להתחיל בתוך 24-72 השעות הראשונות לאחר הפסקת השימוש בקנאביס. בימים הראשונים שאתם מפסיקים לעשן, פשוט קחו “ברייק” הפסקה מהרבה דברים, תעשו את המוטל עליכם ותדעו, שאתם בתקופת התנקות, וזה מלווה בתופעות הפסיכולוגיות הללו. זה שווה את זה! הפוקוס המוגבר של אחרי ההתנקות – שווה את המאמץ הזה.
 2. גמילה חריפה:
  שלב זה מתחיל בדרך כלל בשבוע הראשון לאחר הפסקת השימוש בקנאביס ויכול להימשך עד שבועיים. התסמינים יכולים לכלול שינויים במצב הרוח, עצבנות, הפרעות שינה (כולל חלומות חיים או סיוטים עקב ריבאונד REM), ירידה בתיאבון, אי נוחות גופנית וצורות שונות של מצוקה פסיכולוגית. לרוב זהו השלב המאתגר ביותר עבור אנשים רבים, אבל גם כאן – אל תוותרו, יש לכם עוד דרך קצרה. מנסיון שלי, לאחר שלושה שבועות מתחילת ההתנקות, כל התחושות הללו יורדות. מעשנים כבדים מתארים הרבה פעמים חלומות קיצוניים, ואפילו 3 חודשים לאחר הגמילה מגראס. אני מציע – תהנו מזה! עולם החלומות הוא עולם מעניין. לאורך שנים/חודשים עישון הגראס גרם ל”הדחקה” של שנת ה REM שלנו! כאשר אנחנו מפסיקים לעשן קנאביס, יש ממש מנגנון “פיצוי” במוח, שמעלה את שנת ה REM בחזרה, וזה נחווה בקיצוניות, בחלומות עזים. תהנו מזה, תנו למוח לפצות על החסר, לתהליך הריפוי לקרות. גם אם זה מאוד מלחיץ, תחקרו את זה:) זה אתם עם עצמכם, החלומות שלכם, התת מודע שלכם. ורק שלכם.
 3. נסיגה ממושכת:
  שלב זה יכול להימשך מספר שבועות או אפילו חודשים. בעוד שהתסמינים הגופניים החריפים עשויים לרדת, תסמינים פסיכולוגיים יכולים להימשך. אלה יכולים לכלול תשוקה מתמשכת, שינויים במצב הרוח, הפרעות שינה וקושי בניהול מצבי מתח. אבל זה לרוב עובר אחרי חודשיים/שלושה מהפסקת עישון הגראס.
 4. החלמה:
  עם הזמן, רוב תסמיני הגמילה יפחתו בהדרגה ואז ייעלמו. עם זאת, התשוקה לקנאביס יכולה להימשך לאורך זמן, ומתח או טריגרים אחרים יכולים להגביר את הסיכון לרצון שלך לעשן עוד ג’וינט, עוד שאכטה אחת קטנה.

פתאום החיים נראים אחרת, בלי תשוקה מתמדת ברקע, תעשן תעשן תעשן. תהנו מהנקיון הזה, מהפוקוס המוגבר, תיצרו, תהנו מהמשפחה שלכם, תהנו מהעבודה, תאתגרו את עצמכם – אתם משודרגים!

כמה זמן נמשכים תסמיני הגמילה? מה המחקר אומר

בהתבסס על מחקרים שונים, שעליהם אפרט פה, משך זמן תסמיני הגמילה מקנאביס יכול להשתנות באופן משמעותי בין אנשים, תלוי במידה רבה בתדירות ובכמות השימוש בקנאביס לפני הפסקת השימוש בקנאביס.

 • המחקר “תסמונת הגמילה מקנאביס: תובנות עכשוויות” מאת אודו בונט ואולריך וו. פריוס1, שפורסם ב-2017, מציע שתסמיני הגמילה יכולים להתחיל ביומיים הראשונים של ההתנזרות ועשויים להימשך עד 4 שבועות או יותר.
 • המחקר “גמילה מקנאביס אצל מעשני קנאביס כרוניים ותכופים במהלך התנזרות מתמשכת בתוך סביבת מגורים סגורה2” מאת Dayong Lee ועמיתיו, שפורסם ב-2014, תומך במחקר הקודם, ומציין כי תסמיני הגמילה יכולים להימשך מספר שבועות.
 • המחקר “קריטריונים אבחונים לתסמונת גמילה מקנאביס3” מאת דיוויד א. גורליק ועמיתיו, שפורסם ב-2012, מצא שתסמיני הגמילה מקנביס יכולים להימשך מספר שבועות, אך חומרת ומשך התסמינים יכולים להשתנות במידה רבה בין אנשים.

ואם לסכם את המחקרים ופשוט לסכם את התשובה לשאלה: כמה זמן נמשכים תסמיני גמילה מקנאביס? התשובה היא שמחקרים מראים שתסמיני הגמילה מקנאביס נמשכים בדרך כלל בין מספר ימים למספר שבועות. חומרת ומשך התסמינים יכולים להיות תלויים במגוון גורמים, כולל הכמות והתדירות של שימוש קודם בקנאביס, פיזיולוגיה אינדיבידואלית, והאם האדם מקבל טיפול או תמיכה במהלך הגמילה

האם אפשר להתנקות מהר? גמילה מזורזת מקנאביס וגראס

יש כמה דברים שאתם יכולים לעשות על מנת להתנקות מהר מקנאביס וגראס, אין שום דבר שהוא אחד – משהו אחד, שפשוט יגרום לכם להתנקות לחלוטין, אבל הנה הצעדים שאתם יכולים לעשות על מנת להתנקות מהר מקנאביס – ויפה שעה אחת קודם!

 1. תכירו בבעית ההתמכרות שלכם: הצעד הראשון להתגבר על כל התמכרות הוא הכרה שיש בעיה ורצון לעשות שינוי. לעתים קרובות זה יכול להיות הצעד המאתגר ביותר.
 2. צעד שני הוא פניה לעזרה מקצועית: התמכרות היא סוגיה מורכבת הדורשת לעתים קרובות התערבות מקצועית. איש מקצוע יכול לספק לך את המשאבים והתמיכה הדרושים לך כדי להתגבר על ההתמכרות שלך.
 3. טיפולים התנהגותיים: טיפול קוגניטיבי התנהגותי – NLP, ניהול מגירה וטיפול לשיפור מוטיבציה הם בין הצורות הנפוצות ביותר של טיפול התנהגותי בטיפול בהתמכרות לקנאביס. טיפולים אלו יכולים לעזור לך להבין את הטריגרים שלך, לפתח מנגנוני התמודדות ולהגביר את המוטיבציה שלך להפסיק
 4. תהיו יצירתיים: תבינו את המנגנון של ההתמכרות ואת מנגנון הגמילה. כאשר אנחנו מעשנים גראס אנחנו מקבלים בין השאר גם דופמין חינם למוח. הדופמין הזה לא שריד, כלומר, הוא עולה בצורה חדה, גורם לנו לתחושת עונג והצלחה, ולאחר מכן יורד מתחת לרמת הבסיס הראשונית שלו.
  תשלבו טבילה באמבטיות קרח כחלק מההסתגלות החדשה שלכם לחיים ללא גראס. תשלבו תרגולי נשימות, לכו ותשקיעו את הזמן שלכם בקורסים המלמדים אתכם איך לנשום, לימודי נשימה ועוד – כל אלו יכולים להחליף את הדופמין חינם, בדופמין אחר, שדורש עבודה, ומגיע עם תחושת הצלחה אמיתית.
  וכן, אמבטיית קרח תעלה את הדופמין שלכם במוח עד 250 אחוז יותר. אולי תרצו לעשן גראס אחרי טבילת הקרח, אבל תעצרו את עצמכם, ותגלו שהתחליף הטבעי לדופמין הרבה (הרבה!) יותר מוצלח מדופמין חינם המגיע מעישון קנאביס.

גמילה מקנאביס- לא לוותר

 • ההתחלה קשה
 • לא לוותר – להמשיך להפסיק לעשן!
 • הימים הראשונים קשים, השבועות שאחכ קלים יותר ואתם כבר תשכחו מהצורך לעשן במהלך היום או בערבים
 • שימו לב! הצורך לעשן לא נעלם סופית לנצח, זה פשוט לא קורה. הגוף והמוח התרגלו להינות מכמות יפה של דופמין חינם, בשילוב עם טבק. מהיכרות שלי עם אנשים שהפסיקו לעשן גראס וקנאביס – זה פשוט נמצא שם, כל פעם שאתם יושבים עם חברים מעשנים, תרצו לעשן, תהיו חזקים! תעשו כושר, תעשו את הדברים הנכונים והבריאים לכם. אל תעשנו. אתם לא מעשנה:)

מקורות

 1. The cannabis withdrawal syndrome: current insights ↩︎
 2. Cannabis withdrawal in chronic, frequent cannabis smokers during sustained abstinence within a closed residential environment ↩︎
 3. Diagnostic criteria for cannabis withdrawal syndrome
  ↩︎

קורס נשימות

הקורס היחידי בארץ בעברית מלאה
ששינה את החיים לאלפי אנשים
שיעור חינם

סדנאות אמבטיות קרח

סדנה לחברות וארגונים

סדנה קבוצתית

סדנה זוגית

סדנת נשימות ואמבטיית קרח

/ באיזור המרכז /
/ מספר המקומות מוגבל /

שריינו מקום עכשיו !